Rozwód na spokojnie, czyli mój eBook o rozwodzie

Tematy ,,o rozwodzie” są chyba najpopularniejsze na tym blogu. Szczerze? Wcale się nie dziwie. I nawet wiem dlaczego. Rozwody są dość powszechnym zjawiskiem i te emocje coraz częściej dotykają kobiety, które znamy. Albo nas same. I gdy musimy zmierzyć się z tą sytuacją, często nie wiemy jak przeżyć rozwód na spokojnie, albo nie chcemy o tym mówić. Przecież tak trudno wyjawić, że w naszym życiu nie dzieje się tak dobrze, jak powinno. I wtedy szukamy historii kobiet, które już to mają za sobą. I dlatego część z Was właśnie trafiło tu, na mój blog.

Łatwiej chwalić się sukcesami. Łatwiej jest napisać na Facebooku: ,,Pozdrawiamy z cudownej plaży”, niż: ,,Jest mi smutno, rozwodzę się”. Poza tym mówienie o tym, co dla nas trudne, jest odbierane jako ,,pranie brudów”.  Co nie znaczy, że przez kilka miesięcy, a nawet lat, nie żyjemy tym tematem, nie analizujemy… Robimy to.

Dlaczego napisałam ,,Rozwód na spokojnie”?

Bo jest tyle rzeczy, których żałuję, że nie znałam wcześniej. Jest tyle pytań, które powinnam zadać, i tyle odpowiedzi, których powinnam wysłuchać. Było wiele dróg, by przeprowadzić rozwód łagodniej i mniej boleśnie, na które nie wpadłam. A może powinnam?

Od chwili, gdy napisałam, że moje małżeństwo się nie udało (5 kwietnia 2016 roku), dostaję od moich Czytelniczek mnóstwo prywatnych wiadomości. Czasem zaczynają się słowami: ,,Nie wiem, czemu napisałam właśnie do Ciebie, ale nie wiedziałam, komu mogłabym się zwierzyć”. Inne: ,,Wiem, że takich wiadomości dostajesz wiele, ale może znajdziesz dla mnie choć minutę…”.  Większość tych mejli zawiera mnóstwo haseł: ,,i co mam teraz zrobić?” albo ,,i co teraz?”.

A ja? Nie znałam na wszystko odpowiedzi, do tej pory zresztą nie znam. I wtedy wpadłam na pomysł, by stworzyć na Facebooku grupę dla kobiet, które zaczynają od nowa i potrzebują wsparcia. Potrzebują zostać wysłuchane, potrzebują zadać pytanie.

Ta grupa ma już kilka lat i właśnie pytania na niej zadane, zostały przekazane ekspertom. I w ebooku ,,Rozwód na spokojnie” znajdziesz na nie odpowiedzi.

Tym ebookiem chciałam pokazać Wam inną perspektywę.

Można, jeśli się chce, zapanować nad swoimi emocjami i dać sobie szansę, by przetrwać rozwód z klasą, świadomie i na spokojnie.

Oczywiście jest to trudne i nie wszystkim wychodzi od razu (na przykład mnie), ale ograniczenie przeżywania ciężkich, destrukcyjnych emocji to naprawdę cel warty rozważenia.

Można się o to postarać. Można wbrew powszechnym praktykom – nie palić mostów i zachować do siebie wzajemny szacunek.

Dziecko i rozwód

Jeśli masz dzieci i właśnie się rozwodzisz, na pewno (wierzę, że tak własnie jest) martwisz się, jak zachować balans i jak stworzyć dziecku bezpieczny dom, choć rodzina nie wygląda tak, jak dotychczas.

W moim ebooku bardzo mocno podkreślam, jak ważne jest, by zadbać o dziecko. Jak istotne jest, by jego dobro postawić wyżej niż chęć zemsty, rozczarowanie, zawiedzione nadzieję i własną samotność.

Jeśli chcesz zadbać o swoje dziecko w czasie rozwodu – ,,Rozwód na spokojnie” jest zdecydowanie dla Ciebie.

 

 

O czym jest ebook ,,Rozwód na spokojnie”?

W tym ebooku znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 • od czego i jak zacząć przygotowania do rozwodu?
 • co powiedzieć bliskim, gdy pytają, dlaczego się rozwodzisz? 
 • co się czuje w trakcie rozwodu?
 • czy są sposoby pomagające przetrwać rozwód?
 • jak znaleźć dobrego prawnika?
 • jak przygotować się do rozprawy w Sądzie?
 • czy ubiór ma znaczenie w trakcie rozprawy rozwodowej?
 • jak zachować się podczas rozprawy rozwodowej?
 • jak radzić sobie ze stresem?
 • jak zadbać o siebie finansowo?
 • jak zadbać o dziecko w trakcie rozwodu?
 • jak nie traktować dziecka podczas rozwodu?
 • jak rozmawiać z byłym partnerem?
 • jak utrzymać dobre relacje z byłym mężem?
 • jak zadbać o siebie w czasie rozwodu?
 • jak radzić sobie z samotnością?
 • jak radzić sobie ze złością?
 • jak radzić sobie z krytyką?
 • jak nauczyć się żyć samemu?
 • jak odbudować poczucie własnej wartości?
 • jak poradzić sobie z zazdrością o inną kobietę?
 • jak zacząć od nowa po rozwodzie?
 • jak przestać szukać miłości na siłę?
 • czy jest możliwa miłość po złamanym sercu?
 • czy rozwód to koniec świata?

 

Dla kogo jest ebook ,,Rozwód na spokojnie”?

To ebook dla kobiet, które chcą zacząć życie na nowo, bez palenia mostów i z wiarą w siebie.

To ebook dla kobiet, które przechodzą przez proces rozwodu, ale jednocześnie chcą być bliżej siebie, swoich dzieci, swoich planów i swojej kobiecości. 

To ebook dla kobiet, które chcą świadomie i na spokojnie się rozwieść. 

To ebook dla kobiet, które chcą mądrze pokierować rozwodem, tak, by uratować swoje emocje.

To ebook dla kobiet, które chcą zadbać o swoje dzieci.

Napisałam ebook dla kobiet, które, tak jak ja 5 lat temu, bardzo chcą stanąć na nogi, bardzo chcą przejść przez rozwód szybko i sprawnie, bardzo chcą postawić na siebie, ale nie wiedzą, jak to zrobić. 

 

Same prawdziwe historie!

W tym ebooku nie ma ani jednej historii, która się nie wydarzyła. Wszelkie opisane sytuacje są prawdziwymi historiami kobiet tworzących społeczność na grupie ,,Zaczynam od nowa”.

By wesprzeć Cię merytoryczną wiedzą, zaprosiłam specjalistów, którzy odpowiedzieli na realne pytania prawdziwych kobiet. 

Na ważne pytania dotyczące wszelkich rozwodowych aspektów, od finansów, poprzez przygotowania do rozwodu, opiekę nad dziećmi i kondycję psychiczną odpowiedzieli:

/ Radca prawny Tomasz Plasota oraz prawnik Aleksandra Adamczewska, którzy pod hasłem #pojejstronie, wspierają kobiety z całej Polski w trakcie trudnego procesu, jakim jest rozwód.

/ Psycholog Agnieszka Dżaman oraz psycholog Ewa Wojciszke-Orska, które na co dzień wspierają rozwodzących się rodziców na warsztatach i konsultacjach w Stowarzyszeniu Rodzin Pelikan w Gdańsku.  

/ Psycholog Marcelina Macyra odpowiada na pytania dotyczące emocji 

/ Małgorzata Weidner, magister prawa i aplikant radcowski, odpowiada na zagadnienia dotyczące finansów

 

 

Kupując ,,Rozwód na spokojnie” – pomagasz!

10% z zysku ze sprzedaży ebooków przeznaczonych zostanie na fundację Doktor Ani, Anny Makowskiej, czyli Fundację Samo Się Nie Zrobi.

 

Jak kupić ebook ,,Rozwód na spokojnie”?

Wejdź na stronę EBOOKA i dokonaj zakupu.

 • Od dziś, 7 września do końca czwartku 10 września będzie trwała PRZEDSPRZEDAŻ, dzięki czemu masz możliwość kupić ebook taniej. Dziś kupujesz ,,Rozwód na spokojnie” jedynie za 79 zł.
 • Od piątku 11 września aż do końca miesiąca cena ebooka ,,Rozwód na spokojnie” będzie wynosić 99 zł.
 • Od 1 października koszt ebooka będzie stały i będzie wynosił 119 zł.

 

 

Dlaczego ebook a nie książka?

Nie każda chce mieć książkę ze słowem ,,rozwód” na okładce. Nie każda chce afiszować się  ze swoimi przeżyciami, nie każda chce dawać pretekst do pytań. Ebook to bardziej dyskretne rozwiązanie.

Zdecydowałam, że ,,Rozwód na spokojnie” to będzie ebook, ponieważ plik łatwo można schować w folderze na komputerze. Można szybko zminimalizować obraz na ekranie smartfona i schować telefon do kieszeni. Można mieć go zawsze przy sobie – wystarczy kliknąć w ebooka.

KUP TERAZ ebook ,,Rozwód na spokojnie” i daj sobie pomóc. Jestem pewna, że zawarte w nim przykłady i historie pomogą Ci spojrzeć na swój rozwód z innej perspektywy i dadzą Ci impuls do tego, by zacząć od nowa ze spokojem.

15 komentarzy

 1. 120 zł za PDFa? Czy ty z byka spadłaś? W internecie jest mnóstwo forów o rozwodach (np. Rozwód i co dalej? na forum.gazeta.pl).

  1. Moim zdaniem to nie jest zbyt wysoka cena za konkretnie i profesjonalnie stworzony produkt. Uważam, że spędzanie wielu godzin na forach szukając wiedzy w pigułce kosztuje dużo więcej, bo wiesz „czas to pieniądz”. Dodatkowo na tamtych stronach nikt nie bierze odpowiedzialności za swoje wypowiedzi a autor książki czy ebooka musi być jak najbardziej skrupulatny i postępować w zgodnie z prawdą- przecież gdyby tak nie było może być posądzony o przekazywanie fałszywych informacji… myślę również,że Ty nie chciałabyś aby Twoja praca była słabo wyceniana. Spójrz również na cennik u jakiegokolwiek doradcy: prawnika, psychologa, pedagoga. Wszystko kosztuje a ja doceniam ogromnie,że powstał taki eBook gdzie można mieć pod ręką rzetelne wsparcie. Doceń pracę innych ludzi:) Monika twój produkt na pewno pomoże wielu kobietom, bo czasami nie wie się od czego zacząć i to nas trzyma w średniej sytuacji. Pozdrawiam!

   1. “Spójrz również na cennik u jakiegokolwiek doradcy: prawnika, psychologa, pedagoga. Wszystko kosztuje(…)” Właśnie tak, tylko to są specjaliści, profesjonaliści i praktycy. Pomaganie to ich zawód, są do tego przygotowani i odpowiednio wykształceni. Posiadają też specyficzne umiejętności. Czy każdy samozwańczy spec od wszystkiego ich zastąpi? Wątpię.

    1. dlatego zaprosiłam do mojego ebooka właśnie specjalistów, prawników, radcę prawnego, psychologów.
     życzę Ci miłego dnia, widzę, że bardzo Ci to potrzebne

 2. Co nas nie zabije to tylko może nas wzmocnić .Rozwód to nie koniec , a życie może okazać się lepsze niż w trakcie trwania małżeństwa .Cenne wskazówki ,ciekawie opisany blog ,chętnie tu zaglądam .

 3. Do niektórych kobiet to nigdy nie dotrze, że można na spokojnie się rozwieść. Są kobiety które za cel sobie stawiają udupienie faceta, uniemożliwienie mu kontaktów z dzieckiem a najlepiej ograniczenie praw rodzicielskich. Po stronie takiej kobiety stoją mecenasi, które podpowiadają w jaki sposób to osiągnąć, często są to zagrania poniżej pasa i wymyślone/sprowokowane specjalnie pod rozprawę. Myślę, że tutaj żaden e-book nie pomoże, na takich mecenasów powinien być też oddzielny paragraf…Jeśli ktoś twierdzi, że mecenas jest bezstronny to się myli, dla nich to jest biznes, im dłużej trwa sprawa i im bardziej konfliktowa jest tym lepiej. Nie rozumiem tylko kobiet, które się na to decydują, zamiast wydać pieniądze na dziecko, wolą je oddać na mecenasów a potem płaczą, że nie mają pieniędzy i niech ojciec dziecka więcej płaci. Rozwód to trauma i niestety w polskich sądach ojciec jest bardzo często traktowany jako bankomat, kontakty z dzieckiem wedle widzi mi się matki…
  Pytanie czy jak dziecko podrośnie, ojciec będzie mógł mu wytłumaczyć dlaczego tak rzadko się z nim widywał, czy dziecko w to uwierzy, czy już będzie miało wyprany mózg przez matkę? Obstawiam to drugie….

 4. Bardzo cenne wskazówki i jakie prawdziwe. Super, że tacy ludzie jeszcze są na tym świecie, że potrafią się podzielić swoim doświadczeniem. Tak jak napisałaś, kultura przede wszystkim, wówczas więcej zyskamy.

 5. Czasem nie da się z kulturą, i to wcale nie dlatego, że nam jej brakuje. Żal dzieci, które zazwyczaj są zagubione w tym dorosłym świecie. Bardzo cenne wskazówki.

 6. Chciało by się z kulturą , ale chcieć nie znaczy musieć. To są bardzo ciężkie tematy i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Najbardziej jest w tym wszystkim żal dzieci, bo one nie rozumieją powagi w tej całej sytuacji jakiem jest rozwód.

 7. Wszystko zależy od przyczyny rozpadu małżeństwa i od tego jak długo ono trwało. Fakt, dzieci nie powinny uczestniczyć w tym wszystkim, i tu też zależy od wieku dziecka. Jak dla mnie bardzo pomocny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *