Gdy pisałam książkę ,,Bój się i działaj” w głowie miałam obraz kilku bliskich mi kobiet. Pisałam tak jakby dla nich. Gdy pracowałam nad kursem ,,Zatrzymaj gniew”, wymyśliłam sobie trzy postaci, trzy dziewczyny, które złożyłam z cech otaczających mnie znajomych, koleżanek, przyjaciółek. Trochę zainspirowałam się postaciami z książek, trochę z filmów, a trochę życiem dziewczyn, do których numery mam w swoim telefonie.

Zrobiłam trzy tablice inspiracji, by poczuć, do kogo chcę kierować mój kurs.

Zastanawiałam się nad tym, jak reagujemy na trudne emocje, czy je ukrywamy, czy je nakręcamy. Zauważyłam trzy typy reakcji, co pozwoliło mi skonstruować trzy bohaterki: Reżyserkę, reporterkę i archeolożkę. Możesz sprawdzić, którą z nich jesteś, klikając w przygotowany przeze mnie quiz.

Reżyserka, czyli dziewczyna, która nie ma problemu z decyzjami…

Reżyserka to konkretna dziewczyna. Gdy słyszy od życia: ,,Kamera! Akcja!’’, jest gotowa do działania, choć tylko ona wie, ile ją to uporu i determinacji kosztuje. Nie daje sobie taryfy ulgowej, często mówi, że „jeszcze będzie czas na odpoczynek”. 

Wiele znam takich kobiet, takich twardych, hardych, konkretnych. Zdaję sobie sprawę, że to tylko pozory, że to jakiś pancerz ochronny. Może tak lepiej się żyje? Nie wiem.

Gdy myślę o dziewczynie, którą nazwałam roboczo ,,reżyserką”, myślę o kimś, kto nie daje sobie taryfy ulgowej, kto czasem idzie po trupach do celu.

Sprawdź, czy jesteś Reżyserką

Reporterka, dziewczyna, która goni za historiami.

Jest tak skupiona na tym, co było, że z trudnością zauważa, jak bardzo jest sobie potrzebna tu i teraz. Rzadko odpuszcza, woli wywlekać bolesne wspomnienia, analizować i badać, nie dając ranom się zagoić. 

Często widzę dziewczyny, które, można powiedzieć, żyją w swoim zamkniętym schemacie i nie mają ochoty, a może siły, by wyściubić nos poza to, co było. Przeszłość wydaje się być bardziej znacząca, niż to, co dobrego może jeszcze przyjść.

Też tak czasem masz?

Sprawdź, czy jesteś Reporterką w swoim życiu. 

Archeolożka, kobieta, która próbuje odnaleźć siebie.

Archeolożka to kobieta, która w swoim życiu doszła do takiego etapu, gdy mówi: muszę się odnaleźć. Odkopuje się więc spod sterty przekonań, stereotypów i kompleksów. Czuje, jak ważny jest kontakt ze sobą, więc uczy się odpuszczać.

Oj, dużo ostatnio takich Archeolożek spotykam. Kobiet, które metodą prób i błędów próbują sprawdzić, czy w ich życiu może być coś jeszcze, które chcą się zrozumieć, lepiej poznać. Uspokoić.

Znam wiele takich kobiet.

Sprawdź, czy też jesteś Archeolożką

Kurs Zatrzymaj Gniew jest potrzebny. Tak czuję. Mamy wszyscy taki problem z nagromadzonymi emocjami! Nie umiemy się wyrażasz, nie umiemy mówić, czego chcemy, nie umiemy powiedzieć, co nam nie odpowiada i co budzi naszą złość.

Nie pokaże Wam, jak o tym mówić wprost, bo to trudne i zabiera dużo czasu. Każdy musi sam zdecydować, kiedy ma siłę, by zacząć komunikację z innymi na nowo.

Ale pokażę Wam, jak uwolnić nagromadzone emocje. Jak to robić po swojemu, w ciszy, na spokojnie. Bez konieczności konfrontacji z innymi.

Ten kurs ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala na refleksję. Wyrzucanie gniewu z ciała pozwala odreagować. Sport, krzyk, bicie rurą od odkurzacza w poduszki na kanapie pomagają i to bardzo. Ale nie pokazują Ci przyczyny Twojego gniewu. Nie pozwalają Ci dotrzeć do tego, o co Ci tak naprawdę chodzi, co tak naprawdę Cię dotyka, co zostało przykryte przez inne, małe złości.

Dlatego zamów mój KURS i zrób dla siebie coś dobrego.