Co roku, z tego samego numeru, którego nie mam zapisanego, dostaję przed świętami te same życzenia, ten sam wierszyk. Nie wiem, kto mi go wysyła, ale też boję się sprawdzić. 🙂

Co roku, w grudniu, to samo kopiuj-wklej, ale też ta sama olewka, te same puste rymy. Może to wysyła automat? Nie wiem.

 

Dzięki temu jednak w mojej głowie powstała myśl, by dać Wam gotowca, piękne, ciepłe, miłe, a przede wszystkim gotowe do przepisania czy skopiowania życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Dlaczego warto wysyłać życzenia świąteczne i noworoczne?

Rzadko mówimy sobie miłe rzeczy. Praktycznie… nigdy.

Odkąd świat online nas wchłonął, nie sięgamy po kartki świąteczne, nie wysyłamy życzeń pisanych ręcznie, ograniczamy się do szybkich sms-ów, jednocześnie będąc adresatami tych życzeń instant, które nie mają zbyt wiele wspólnego z ciepłymi, miłymi życzeniami, które trafiają prosto do serca, bo są pisane właśnie od serca.

Warto wysyłać życzenia świąteczne i noworoczne, by podtrzymywać bliskie relacje, by dać znać o swoich uczuciach, by zapewnić o przyjaźni, by pokazać, że pamiętasz. Ja wiem, że nie każdy ma czas i środki, by wysłać 30 kartek do całej rodziny, ale wiem też, że inaczej brzmi prosty i płytki wierszyk świąteczny wysłany SMS-em, a inaczej zostaną odebrane życzenia esemesowe napisane od serca, oryginalne i bezpretensjonalne.

 

 

Gotowe życzenia świąteczne i noworoczne nie muszą być miałkie i obciachowe

Właśnie z ciekawości weszłam na kilka stron, które podsunęła mi wyszukiwarka, gdy wpisałam hasło ,,gotowe życzenia świąteczne i noworoczne” – zupełnie się nie zaskoczyłam. Byłam pewna, że znajdę takie propozycje, jak:

 

Mikołaja w kominie, prezentów po szyję.
Dwa metry choinki, cukierków trzy skrzynki.
Przed domem bałwana, sylwestra do rana.
Pysznej wigilijnej kolacji i mnóstwa atrakcji.

lub

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i ja życzę Ci radości, aby Tobie się darzyło, z roku na rok lepiej było.

 

A gdyby tak napisać…

 

Zawsze się mówi: zdrowych, wesołych Świąt. Ja napiszę: zdrowych, wesołych Was. Tych dwóch życiowych podarków życzę Wam najmocniej. Zdrowia, żeby było powszednie, jak chleb. No i codziennie powodów do radości, śmiechu, żartów i miłych wspomnień. Śmiech to najpiękniej pachnąca świąteczna przyprawa na świecie. Niech Wam pięknie pachnie przez całe Święta!

 

Widzisz różnicę?

 

Gdzie kupić e-booka z gotowymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi?

Kliknij pomarańczowy guzik 🙂