Cytaty o życiu. Lepszych dziś nie znajdziesz.

Lubisz cytaty o życiu? Zapisujesz sobie w notesie, przesyłasz przyjaciołom? Ja też 🙂 Zebrałam tu kilka fajnych, takich… życiowych. Bo to nie sztuka podać Ci na tacy cytaty o życiu skopiowane z kalendarza na 1996 rok, ale takie, które naprawdę coś poruszą i trafią w sedno.

Zatem… Oto

 

Cytaty o życiu

 

“Gdybym mogła dać Ci radę, powiedziałabym, abyś nigdy nie czekał. Życia nie da się odłożyć na później, ani nie da się przeżyć na zapas. Po prostu weź się do działania, zrób cokolwiek, co przybliży Cię do marzeń i nie wątp w siebie ani przez chwilę. Działaj, spełniaj się – po to tu jesteś!”
[znalezione na Facebooku bez informacji o autorze, jeśli znasz autora, napisz do mnie]

 

Zamiast opierać się zmianom, poddaj im się. Niech życie będzie z tobą, nie przeciw tobie. Jeśli obawiasz się, że twoje życie odwróci się do góry nogami, nie bój się. Skąd wiesz, że do góry nogami nie jest lepiej niż normalnie?
[Shams z Tabrizu]

 

Czas zacząć życie, jakie sobie wymarzyłeś.
[Henry James]

 

O wielkich zmianach decydują małe epizody. Jedno spotkanie, jedna książka, jedna decyzja. Potem wszystko jest już tylko konsekwencją.
[Jacek Walkiewicz]

 

Życie jest skomplikowane i często igra z nami, przysyłając nam dobrą osobę w złym momencie.
[Guillaume Musso]

 

Chcesz pięknego życia? To zacznij od nowa, i od nowa, i od nowa aż dostaniesz to o co chodzi. Rób to, czego najczęściej się boisz, a ludzie boją się dwóch rzeczy: zaczynania nowego i kończenia starego. Lawirują pomiędzy nimi, bo może samo wyjdzie. Zwykle nie wychodzi.
[Volantification]

 

Nie ma przypadkowych spotkań i ludzie też nie stają na drodze naszego życia, ot tak. Każdy człowiek zostaje nam dany po coś, aby czymś nas ubogacić, dopełnić, coś pokazać czy uświadomić. Poprzez ludzi dostajemy od życia tysiące szans na to, aby stać się lepszym człowiekiem lub aby temu człowiekowi pokazać coś, czego on do tej pory nie dostrzegł.
[Monika A. Oleksa]

 

Przecież o to właśnie w życiu chodzi. Nie o wakacje, kolacje w knajpach i pragnienie posiadania więcej rzeczy, ale o to, by napić się razem herbaty i przytulić po długim dniu. Chodzi o wybaczanie i zapominanie, ulgowe traktowanie. A także o uczciwość, prawdę i zaufanie, o stworzenie bezpiecznego, ciepłego schronienia dla tych, których się kocha.
[Alex Marwood]

 

Najlepszym uczuciem na tej planecie jest czuć spokój duszy; żadnego stresu, strachu, nieustannego rozmyślania – po prostu spokój.
[K. Begańska]

 

Życie jest trochę jak aparat fotograficzny. Skup się na tym co jest ważne i uchwyć tylko dobre wydarzenia. Nie wywołuj złych odbitek i nie myśl o nich. Po prostu zrób kolejne zdjęcie.”[znalezione na Facebooku bez informacji o autorze, jeśli znasz autora, napisz do mnie]

 

Życie jest zbyt krótkie, żeby otwierać niedobre wino i pić je z nudnymi ludźmi.
[Mads Mikklesen]

 

 

Przeczytaj jeszcze:

100 cytatów 100 mądrych kobiet

cytaty o miłości – najpiękniejsze.

cytaty z Kubusia Puchatka 

cytaty o przyjaźni

cytaty o życiu

cytaty o szczęściu

cytaty z filmów 

cytaty biznesowe 

cytaty motywacyjne 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *