Tekstualna Matka Polka Feministka

Jakby to było, gdyby było trudniej. Jakby to było, gdyby było łatwiej. Ale jest tu i teraz. Jestem ja, dwie ręce, jedna głowa, jeden kucyk na niej. Ile błędów popełniłam? Dziesiątki, setki, tysiące. Dużo. Ale nie za dużo. Jedno zdanie – będzie tak, bo ja tak postanowiłam. Jedna myśl, która w dzień i w nocy jest w głowie. Jedna niepewność, jedna pewność. Jedna samotność.

Jedna Córka jest, może kiedyś będzie więcej? Jedna miłość, jeden dom, jedna opcja – nasza.

Joanna Mielewczyk ma taki kojący głos. Matka Polka Feministka, dziennikarka. Rozmawiałyśmy wczoraj wieczorem. O mnie, ale też trochę o moim domu, mojej Mamie. O tym, co daje mi siłę, kiedy czuję się samotna i czy jestem szczęśliwa. O tym, że dwa lata to dużo i że dobrze jest pomagać innym, gdy ma się ku temu okazję.

Posłuchajcie.

dscf7325-horz

10 komentarzy

  1. Posłuchałam. Monia uwielbiałam Cię, ale teraz to Cię kocham! Prawdziwymi herosami są te kobiety, które mierzą się z trudną codziennością. I dają radę jak mało kto.

  2. Ogromnie ciężko jest zaczynać od nowa, kiedy ten nowy początek nie jest twoją decyzją, kiedy ktoś decyduje za nas. I BAM, dzieje się… Powinnaś być inspiracją dla wielu kobiet. Najsilniejsza! <3 Ogrom serdeczności Kochana i życzę Ci samych pięknych chwil w tym "nowym". 🙂

  3. Wysłuchałam. Nie zaskoczyły mnie Twoje słowa – czytuję Cię (a raczej odpoczywam, podbudowuję i “odpływam” Tobą) już od dłuższego czasu i to, że jesteś niesamowita wiem od dawna. Zaskoczyła mnie inna, bardzo prozaiczna rzecz, aż się uśmiecham na tę myśl :), a mianowicie Twój głos! Kurcze przeczytałam tyle Twoich słów, wiem już co nieco o Tobie, a nie znałam takiej podstawowej rzeczy jak barwa i ton głosu! Teraz czuję się kompletna <3

  4. Super wywiad, bardzo się wzruszyłam i zmotywowałam do walczenia o swoje w życiu. Pomimo tego że moja sytuacja życiowa jest zupełnie inna niż Twoja to uwielbiam Cię czytać, dajesz mi dużo siły i motywacji.

  5. Ale się Ciebie przyjemnie słucha… Zawsze podobały mi się posty na tym blogu, ale chyba powinnaś wystartować z jakimś podcastem :). Ja będę słuchać!

  6. Dobrze sie Ciebie slucha. Bije od Ciebie taki spokoj i im dluzej sluchalam tym bardziej czulam ze jestes pewna swojej sily. Swego wyboru. I to co powiedzialas o mamie na poczatku. Piekne. Dobrze sie slucha kogos kto mowi prawdziwie. A ty na dodatek mowisz tak dojrzale i prosto.Wiec jak ci nie wierzyc? No jak?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *