Mam nadzieję, że wiesz, co to znaczy

Mam nadzieję, że tak jak ja wyciągnęłaś nogi na poduszce i patrzysz przez okno, a w dłoni masz szklankę z Ikei z kawą i kostkami lodu. Mam nadzieję, że wyniki cytologii wyszły w normie i możesz odetchnąć z ulgą na kolejny rok. Mam nadzieję, że w Twoim Lidlu była dostawa naleśników z serem, bo w moim już od dwóch tygodni ich nie ma. Mam nadzieję, że nie było Ci tak gorąco dziś, jak mnie. Że w tramwaju spodnie nie przyklejały Ci się do tyłka, no i miałaś miejsce siedzące i nie było kontroli biletów, przez co musiałaś wywalić z torby połowę swojego życia, żeby znaleźć portfel z sieciówką. Mam nadzieję, że nie jesteś głodna i na diecie jednocześnie, bo co to za życie jest. Mam nadzieję, że czujesz, że ten Księżyc w Koziorożcu jest dla Ciebie łaskawy.

Mam nadzieję, że wiesz, co to znaczy drzeć się na cały głos śpiewając najnowsze radiowe hity, gdy jedziesz autem na trasie Gdańsk-Warszawa. Mam naprawdę wielką nadzieję, że dokończyłaś tę książkę, że byłaś na koncercie Beyonce i zjadłaś tę bezę, o której gadasz od miesięcy. Mam nadzieję, że zabrał Cię na randkę życia i kupił kwiaty od tej babci, co sprzedaje je w przejściu podziemnym za parę złotych. Mam nadzieję, ze Twoi sąsiedzi skończyli remont i w końcu nikt nie budzi Cię czule stukaniem młotka. Mam natomiast nadzieję, że śpisz w chłodnej pościeli i rano ktoś robi Ci kawę. Taką nawet rozpuszczalną, bez cukru, ale wiesz – razem lepiej smakuje. A jak jeszcze wypijesz ją w piżamie na balkonie, to już niemal wakacje.

Mam nadzieję, że nawet jak nie masz to masz bikini body i śmigasz po plaży jak Venus. Mam nadzieję, że sąsiedzi z dołu pożyczają Ci cukier. Mam nadzieję, że nie masz syndromu niecierpliwych nóg, za to masz niecierpliwy mózg. Mam nadzieję, że lubisz pierogi z jagodami, bo teraz podobno jest na nie sezon, więc jedz na zdrowie! Mam nadzieję,że będziesz mieć fioletowe usta i palce.

Mam nadzieję, że dobrze się czujesz, jest Ci ciepło i wygodnie. Masz wygodne buty, czystą koszulkę i związane włosy. Mam nadzieję, że nikt na Ciebie krzywo nie spojrzał i w automacie z biletami wydało Ci resztę. Mam nadzieję, że całowałaś się dzis, albo masz to w planach. Mam nadzieję, ze nie myślisz  o tym, co ludzie powiedzą, co wypada, co powinnaś.

Mam nadzieję, że nie utknęłaś między byciem sobą, a byciem kobieta, którą powinnaś być, a tą którą chcesz być. Mam nadzieję, ze jesteś stała, spójna, harmonijna i szczęśliwa. Mam nadzieję, że umiesz zrobić sobie dobre życie. Bardzo, bardzo Ci tego życzę.

 

 

20 komentarzy

 1. Dzień dobry!

  Odgruzowałam się wczoraj psychicznie, z ikeowską szklaneczką wypełnioną mrożoną kawą właśnie.
  Dzisiaj na start Twój tekst, można żyć 🙂

  Dziarskiego dnia!

 2. Ja mam nadzieje trochę inne. Mam nadzieje ze jutro wstanę i nie będę czuła tego potwornego strachu który towarzyszy mi od kilku dni. Mam nadzieje ze znów nie popłyną rano łzy. Mam nadzieje ze będę w końcu szczesliwa z tego co mam j co osiągnęłam. Mam nadzieje ze kiedyś to wszystko nadejdzie.

 3. Ja od dwóch dni zawiesiłam się na pytaniu JAKA jest ta kobieta, którą chcę być. Na co dzień wciąż próbuję sprostać oczekiwaniom innych. Trzeba w końcu wyklarować swoje marzenia i oddzielić to do czego sama chcę dążyć, od tego co jest pomysłem innych na mnie…

  Pozdrawiam! Link odsłuchałam dosłownie minutę przed Twoim tekstem. Przypadek? Nie sądzę 😉 chyba jakiś znak
  https://www.youtube.com/watch?v=86wWz0bY9XE

 4. Mam chyba wszystko do tego aby być szczęśliwa…ale jednak jest to chyba… Powtórzę słowa przyjaciela przed kilku lat że potrzebuje kogoś przy kim będę budzić się o poranku, wspólnie zasiadać do posiłków, a gdy zapadnie zmrok będę mogła skryć się w jego ramionach​.

 5. Do Lila – wierz mi łatwiej jest o dziecko, niż o faceta, dlatego kobiety wybierają to pierwsze, żeby mieć “coś”/kogoś do kochania. Trochę smutne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *