Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała.

Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała! I to jest symbol kobiecych więzi! Dokładnie tak!

Oczywiście nie bierzcie tego aż tak poważnie. Moje relacje z kobietami oparte są na dużym poczuciu humoru, zrozumieniu i dystansie. Zawsze.

I z tym pytaniem – czy jakbym brzydko wyglądała, to byś mi powiedziała? – poszłam do mojej siostry, z którą tworzymy wspólnie The Mother MAG. Emilka jest grafikiem, mamą Mili i Ernesta i właśnie kończy urządzanie mieszkania, w którym robiłyśmy te zdjęcia. Tak naprawdę to wcale nie musiałam jej o to pytać, bo to jasne, że by mi powiedziała. Zawsze mówi, gdy wyglądam w czymś, delikatnie mówiąc, nietwarzowo. A ja zawsze słucham. Może dlatego, że jesteśmy bliźniaczkami i mamy taki sam gust?

Wiem, że to dla niektórych abstrakcyjna sytuacja, ale… mam problem z wyborem oprawek. Dlatego, że mam dość dużą wadę wzroku. Więc nie widzę wraźnie swojego odbicia w lustrze, gdy mierzę okulary bez szkieł korekcyjnych. Emilka też. Więc zawsze łączymy siły totalnie ufając naszym wzajemnym wyborom. Kiedyś – wysyłałyśmy sobie selfie. Teraz – zrobiłyśmy sobie relację na żywo. 🙂

Uwielbiam okulary. Niedawno dostałam propozycję laserowej korekty wzroku. Zamiast się fest ucieszyć, to… pomyślałam, że nie wyobrażam sobie nie nosić oksów! Rozumiem wygodę, ale ja tak lubię siebie w okularach. To moja jedyna codzienna biżuteria – bardzo rzadko noszę pierścionki, naszyjników w ogóle, czasem tylko delikatną bransoletkę.

No i… Tekstualna bez okrągłych okularów? Nie, to nie występuje w przyrodzie 😀

10 par oprawek. No raj! Ponieważ męska część obecnych w pokoju nie potrafiła zachować powagi i nie umiała udzielić właściwego feedbacku, postanowiłyśmy same sobie pomóc. “Wyglądasz jak katechetka” to nie jest nasz poziom dyskusji.

Jak myślicie, jakie oprawki Sirène wybrałyśmy? 🙂

Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała!
Bardzo lubię to zdanie. Basia kiedyś je rzuciła (choć brzmiało: Gdybyś była brzydka, to bym Ci powiedziała), co wzbudziło ogromną naszą wesołość. Do tej pory z czułością wspominam i myślę jednocześnie o moich Dziewczynach, których szczerość wobec mnie doceniam każdego dnia. Nie, absolutnie, nikt nie jest wobec mnie surowy czy okrutny. Ale dziś, gdy liczy się filtr na Instagramie i trudno czasem oddzielić pozory od rzeczywistości, cenna jest dobra szczerość, pełna empatii. Dobrze jest móc liczyć na prawdę, czy chodzi o wygląd, czy chodzi o nasze miłości, reakcje na różne wydarzenia, życiowe wybory.

I jeśli Emilka mówi, że w tych okularach wyglądam super, to ja jej wierzę. I biorę. I jeśli ja mówię Sis, że w tych oprawkach jest jej mega dobrze, to ona ma 100% pewności, że jestem szczera.

A Ty masz wokół siebie kobiety, na których szczerość możesz zawsze liczyć?

Okulary, które widzicie, są od Sirène. Byłam ich bardzo, bardzo ciekawa. Uwielbiam okulary, choć w niewielu dobrze wyglądam. Obie z Emilką czekałyśmy na kuriera z nadzieją, że będzie efekt wow i że znajdziemy coś, co sprawi, że będziemy chciały przeglądać się w każdym lustrze, w każdej witrynie sklepowej i szybie autobusu.

Ale nie powiem, które wybrałyśmy. Znaczy – powiem, ale potem. Jestem ciekawa, które Wy typujecie!

PS W sklepie Sirene od kilku dni są NOWOŚCI. Nie wchodźcie, jeśli kochacie okulary. Serio, za dużo dobrego na jednej stronie 😀

 

6 komentarzy

  1. Piękne oprawki. Jestem w teamie okularowym. -7 to jest coś. Ale dobrze, że dobrze wyglądam w oksach. Soczewki zakładam głównie na basen z dziećmi. A jeśli chodzi o kupowanie nowych oprawek, to zawsze muszę mieć przy sobie soczewki. Najpierw badanie wzroku, a potem zakładam soczewki i wybieram, aby się widzieć ;-)) odpał totalny. W tych ciemnych, okrągłych mi się podobasz.

  2. Jak mi piętnaście lat temu koleżanka powiedziała, że słabo się ubrałam i może chciałabym iść się przebrać, to strzeliłam focha. A potem pomyslałam, że ta dziewczyna to skarb i muszę o nią dbać. Do tej pory się przyjaźnimy i nadal mogę liczyć na szczerą krytykę, nie tylko w kwestii ubrań. Bezcenne! 🙂

  3. Monia, ale extra te oprawki! Wysyłam Ci własnie zdjęcie na priv tych, które mnie najbardziej urzekły. Przecież gdyby było inaczej to bym Ci powiedziała 😀

  4. A nie zastanawiałaś się nad operacją i noszeniem “zerówek”? 😉 Czy to by było “nieprawdziwe”?
    Bardzo podobasz mi się w szylkretowych oprawkach.

  5. Hej Ja Cię widzę w tych na 5 zdjęciu (lewa Ty ) myślę że one są żółte 🙂 ale jako że mój wzrok już nie ten….to mogę się trochę mylić co do koloru Pozdrawiam stała czytelniczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *