Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała.

Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała! I to jest symbol kobiecych więzi! Dokładnie tak!

Oczywiście nie bierzcie tego aż tak poważnie. Moje relacje z kobietami oparte są na dużym poczuciu humoru, zrozumieniu i dystansie. Zawsze.

I z tym pytaniem – czy jakbym brzydko wyglądała, to byś mi powiedziała? – poszłam do mojej siostry, z którą tworzymy wspólnie The Mother MAG. Emilka jest grafikiem, mamą Mili i Ernesta i właśnie kończy urządzanie mieszkania, w którym robiłyśmy te zdjęcia. Tak naprawdę to wcale nie musiałam jej o to pytać, bo to jasne, że by mi powiedziała. Zawsze mówi, gdy wyglądam w czymś, delikatnie mówiąc, nietwarzowo. A ja zawsze słucham. Może dlatego, że jesteśmy bliźniaczkami i mamy taki sam gust?

Wiem, że to dla niektórych abstrakcyjna sytuacja, ale… mam problem z wyborem oprawek. Dlatego, że mam dość dużą wadę wzroku. Więc nie widzę wraźnie swojego odbicia w lustrze, gdy mierzę okulary bez szkieł korekcyjnych. Emilka też. Więc zawsze łączymy siły totalnie ufając naszym wzajemnym wyborom. Kiedyś – wysyłałyśmy sobie selfie. Teraz – zrobiłyśmy sobie relację na żywo. 🙂

Uwielbiam okulary. Niedawno dostałam propozycję laserowej korekty wzroku. Zamiast się fest ucieszyć, to… pomyślałam, że nie wyobrażam sobie nie nosić oksów! Rozumiem wygodę, ale ja tak lubię siebie w okularach. To moja jedyna codzienna biżuteria – bardzo rzadko noszę pierścionki, naszyjników w ogóle, czasem tylko delikatną bransoletkę.

No i… Tekstualna bez okrągłych okularów? Nie, to nie występuje w przyrodzie 😀

10 par oprawek. No raj! Ponieważ męska część obecnych w pokoju nie potrafiła zachować powagi i nie umiała udzielić właściwego feedbacku, postanowiłyśmy same sobie pomóc. “Wyglądasz jak katechetka” to nie jest nasz poziom dyskusji.

Jak myślicie, jakie oprawki Sirène wybrałyśmy? 🙂

Gdybyś brzydko wyglądała, to bym ci powiedziała!
Bardzo lubię to zdanie. Basia kiedyś je rzuciła (choć brzmiało: Gdybyś była brzydka, to bym Ci powiedziała), co wzbudziło ogromną naszą wesołość. Do tej pory z czułością wspominam i myślę jednocześnie o moich Dziewczynach, których szczerość wobec mnie doceniam każdego dnia. Nie, absolutnie, nikt nie jest wobec mnie surowy czy okrutny. Ale dziś, gdy liczy się filtr na Instagramie i trudno czasem oddzielić pozory od rzeczywistości, cenna jest dobra szczerość, pełna empatii. Dobrze jest móc liczyć na prawdę, czy chodzi o wygląd, czy chodzi o nasze miłości, reakcje na różne wydarzenia, życiowe wybory.

I jeśli Emilka mówi, że w tych okularach wyglądam super, to ja jej wierzę. I biorę. I jeśli ja mówię Sis, że w tych oprawkach jest jej mega dobrze, to ona ma 100% pewności, że jestem szczera.

A Ty masz wokół siebie kobiety, na których szczerość możesz zawsze liczyć?

Okulary, które widzicie, są od Sirène. Byłam ich bardzo, bardzo ciekawa. Uwielbiam okulary, choć w niewielu dobrze wyglądam. Obie z Emilką czekałyśmy na kuriera z nadzieją, że będzie efekt wow i że znajdziemy coś, co sprawi, że będziemy chciały przeglądać się w każdym lustrze, w każdej witrynie sklepowej i szybie autobusu.

Ale nie powiem, które wybrałyśmy. Znaczy – powiem, ale potem. Jestem ciekawa, które Wy typujecie!

PS W sklepie Sirene od kilku dni są NOWOŚCI. Nie wchodźcie, jeśli kochacie okulary. Serio, za dużo dobrego na jednej stronie 😀

 

6 komentarzy

  1. Piękne oprawki. Jestem w teamie okularowym. -7 to jest coś. Ale dobrze, że dobrze wyglądam w oksach. Soczewki zakładam głównie na basen z dziećmi. A jeśli chodzi o kupowanie nowych oprawek, to zawsze muszę mieć przy sobie soczewki. Najpierw badanie wzroku, a potem zakładam soczewki i wybieram, aby się widzieć ;-)) odpał totalny. W tych ciemnych, okrągłych mi się podobasz.

  2. Jak mi piętnaście lat temu koleżanka powiedziała, że słabo się ubrałam i może chciałabym iść się przebrać, to strzeliłam focha. A potem pomyslałam, że ta dziewczyna to skarb i muszę o nią dbać. Do tej pory się przyjaźnimy i nadal mogę liczyć na szczerą krytykę, nie tylko w kwestii ubrań. Bezcenne! 🙂

  3. Monia, ale extra te oprawki! Wysyłam Ci własnie zdjęcie na priv tych, które mnie najbardziej urzekły. Przecież gdyby było inaczej to bym Ci powiedziała 😀

  4. A nie zastanawiałaś się nad operacją i noszeniem “zerówek”? 😉 Czy to by było “nieprawdziwe”?
    Bardzo podobasz mi się w szylkretowych oprawkach.

  5. Hej Ja Cię widzę w tych na 5 zdjęciu (lewa Ty ) myślę że one są żółte 🙂 ale jako że mój wzrok już nie ten….to mogę się trochę mylić co do koloru Pozdrawiam stała czytelniczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *