Ale ja dziwne kobiety w swoim życiu poznałam!

Czasem patrzę na nie pełna uwagi, czasem pełna zachwytu, czasem pełna wątpliwości. Ale zauważam je i zawsze łączą się z nimi emocje. Dlatego, że myślę sobie, że jestem taka sama. Albo nie potrafię zrozumieć, bo jesteśmy takie różne… A Ty jakim typem kobiety jesteś?

Oto kobiety, które poznałam w życiu.

 

Kobieta pod ścianą.
Powiem Wam coś – jak spotkacie taką kobietę, macie jedno wyjście. Ewakuacyjne.
Taka to się przed niczym nie cofnie, więc najlepiej zejść jej z drogi, ewentualnie dać kieliszek wina i machnąć pomponem z bezgłośnym okrzykiem ,,you go, Girl!”. Można albo wesprzeć, albo zejść z drogi. Lepiej nie przeszkadzać.

https://giphy.com/gifs/woman-gun-sitting-xK5f8KDg9cVSo

 

Bogini Zniszczenia
Co dotknie, to zepsuje. Pech, normalnie pech. Albo karma. Albo PMS. Lubi towarzystwo wyrozumiałych osób, zwierząt i ubezpieczeniowe.
Masz dużo folii bąbelkowej? To dobrze – jak będziesz nalewała jej wina, owiń kieliszek folią. Na zdrowie!

Woman Dancing GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Świadoma
A widzisz, dobrze, że ją masz w pobliżu, bo jest ktoś, kto przypomina Ci, że jesteś żywym człowiekiem, który nie dość, że ma potrzeby, to jeszcze ma prawo je mieć. Rozgrzesza Cię, mobilizuje i daje dobry przykład. Wysyła Ci nagrania głosowe na czacie, motywacyjne treści i umie wytłumaczyć każde zjawisko, które aktualnie demoluje twój spokój, życie i resztki zdrowego rozsądku.

K Michelle Woman GIF by VH1 - Find & Share on GIPHY


Elmirka

Znacie to? Kochamy Elmirkęchoć męczy nas co chwilkę. Jak przytula, to aż oczy z orbit wychodzą, jak karmi, to aż masz odruch wymiotny z przejedzenia, jak przyjeżdza, to oblewa Cię zimny pot? O matko… UCIEKAJ!
Taka trochę mama, trochę babcia, trochę teściowa, a trochę konsultantka Avonu. Nie uciekniesz.

Woman Smiling GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Mówiąca Głośno
No dobrze. Może być Ci niewygodnie, możesz chcieć schować się w swoją strefę komfortu, wykokosić się w domysłach. A tu jest kobieta, która mówi, co myśli. Mało jest takich kobiet, ale warto je zauważyć i docenić.

Freaks And Geeks Girl GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Brokatowa
Wyczuwa imprezę niczym świnia trufle. Nie wie, co to kac, nie wie, co to oczko w rajstopach, nie wie, co to pusty parkiet, za obcisła kiecka i za głośna muzyka.
A na co dzień – gwiazda. Błyszczy jak miliony polskich mrozów. Chodząca anegdota, dusza towarzystwa. Kot, który spada na cztery łapy. Jasne, że wykorzystuje to, że ma fajne cycki, jasne, że wszyscy gadają, że dostała awans, bo zrobiła szefowi sto kaw.

Ale to co!

Chciałabyś siedzieć obok niej w PKS-ie w drodze na wiejską potańcówkę. Byłoby zabawnie. Tak bardzo fajnie!

Woman GIF - Find & Share on GIPHY

 

Szefowa
Nie do zdarcia. Najpiew była przewodniczącą samorządu przedszkolnego, potem szkolnego, potem studenckiego, potem była…
Jest szefową – z zawodu, z urodzenia, z wychowania i z wyglądu. Wszystko załatwi, bo takiej kobiecie się nie odmawia. Wiesz… nigdy nie wiadomo, kiedy jej przysługa będzie potrzebna. 🙂

https://giphy.com/gifs/hillary-clinton-rodham-running-for-president-xTiTnhldjcLaDIFuAU

 

Kobieta Pająk
Skrada się. Nic nie robi ani nie mówi wprost. Trzeba się domyślać. Boże, jak bardzo trzeba się domyślać! Męcząca jest bardzo, bo przekracza granice niezauważalnie, a potem jest już za późno…

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Szampan-Dla-Wszystkich
Ta to ma gest. 100 pln do końca miesiąca, ale ona żyje, jakby to była ostatnia noc w jej życiu. Żywioł, energia, balet. Chcesz być trochę jak ona, bo widzisz, że umie cieszyć się życiem. Problemy? A kto ich nie ma. Ale dziś liczy się tylko te kilka fajnych godzin, martini i przyjaciele. O jutrze pomyślimy jutro…

Big Ang Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Maraton
Ma jeden minus. Naczytała się Grzesiaka i narzuciła takie życiowe tempo, że nie ma kiedy załadować. Gna jak koń wyścigowy, przeskakuje przez przeszkody z gracją, jak upada – podnosi się błyskawicznie. Z pamięci recytuje rady w stylu ,,10 rzeczy, które powinnaś…” albo ,,Co musisz zrobić, żeby…”. Sama jest w tym świetna. Jak się skoncentrujesz, możesz spróbować za nią nadążyć.

https://giphy.com/gifs/nike-football-american-woman-l41lRJYcgEgUZgoKI

 

Kobieta Warta Wszystkiego
I dobrze! I tak ma być! Dobrze, że zna swoją wartość. Dobrze, że wie, czego chce. Dobrze, że wymaga od siebie i innych. Dobrze, że ją znasz, bo może weźmisz w końcu przykład. Popatrz sobie na nią i wyciągnij wnioski.

Julia Roberts GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Żołnierz
Twoja najlepsza przyjaciółka, siostra, dowódca, komandos. Zabezpiecza tyły, walczy ramię w ramię. Rozumie, nie pyta, reaguje na znaki dymne, ratuje. Jej numer telefonu znasz na pamięć.

GIF by OWN: Oprah Winfrey Network - Find & Share on GIPHY

Kobieta Pupa
W poprzednim wcieleniu była Jennifer Lopez, jak będze duża, chciałaby być Kim Kardashian. Jej centrum dowodzenia jest Instagram. Lubi obcisłe.

Ashley Graham Culture GIF by Women's History - Find & Share on GIPHY

 

Miss Gracji i Wdzięki
Jak ona to robi? Cokolwiek by się nie działo, w jakiekolwiek głębokie bagno by wpadła, zawsze wyjdzie z niego o własnych siłach, w nieskazitelnie białej, wyprasowanej bluzce. Przy niej zawsze wyglądasz jak anemiczna wywłoka.

https://giphy.com/gifs/jjMdkIDGC4pEI

 

Kobieta Czuła
Wyzwona, bo kompleksów nie ma, kocha się miłością czułą. Przy niej odpoczywasz, bo tą czułością otacza także i Ciebie. Jest wolna, pogodzona ze sobą, radosna, zabawna. Normalna dziewczyna. No i poziom obciachu ma na skandalicznie niskim poziomie. Idealnym.

https://giphy.com/gifs/dans-videoland-soof-3ov9jTHCYwEuPIYiMo

 

Kobieta Czujna
Z taką to nie pogadasz, bo ciągle jej się wydaje, że ktoś ją atakuje, chce ją oszukać. Męcząca jak śnieg w kwietniu. Do perfekcji opanowała minę prosto z filmów o czarnoskórych gangsterskich dziewczynach, macha paluszkiem przed nosem i mówi ,,uhm”. Nawet jak pytasz, czy jest kawa.

Mmm GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Wyzwolona
Z taką to na koniec świata! Słucha disco polo, jak trzeba to kaszankę i wątróbkę zje, dogada się z Twoim tatą przy wódeczce, pana policjanta ubłaga, by dał tylko pouczenie, bo ,,panie władzo, ja taka roztargniona”.  Śmiechu co niemiara.
PS Basia by pewnie powiedziała, że to ona na moim weselu. Także ten fragment dedykuję właśnie jej.

https://giphy.com/gifs/funny-dance-woman-hxCpEwDJmcQ0g

 

Kobieta Idź Stąd
Jest tak dziwna, że omijasz ją szerokim łukiem. Ma swój świat, do którego nie masz ochoty zajrzeć. Na wszelki wypadek jej przytakujesz.

Scary Shutter Island GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Wkurzona
W jej żyłach płynie wkurw, jej krzyk uslyszysz na drugim końcu Polski. Oo, idzie burza!
Akurat stwierdziła, że ulegnie swoim emocjom. Więc rozpętał się sztorm. Zaraz jej przejdzie. Zaraz weźmie się w garść.

Girl Woman GIF - Find & Share on GIPHY

 

Drama Queen
O matko, matko jedyna. Same dramaty. Kobieta, u której zawsze coś się dzieje. Stawia wszystkich w pogotowiu. Pryszcz urasta do rangi trądu. Gdy pytasz, co u niej słychać, monolog zaczyna od długiej pauzy i westchnięcia.

Horror Screaming GIF by absurdnoise - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta, której zazdrościsz
Normalnie byś jej gumę do żucia wkręciła w te kudły. Podstawiłabyś jej nogę w autobusie. Do kawy napluła. Jak przeglądasz jej profil na Instagramie ( a przeglądasz codziennie, przecież musisz trzymać rękę na pulsie) to aż Ci się twarz wykręca w odruchu wymiotnym.
No nie lubisz Gnidy.
Trochę jej zazdrościsz, ale tylko wtedy, gdy nikt nie widzi…

https://giphy.com/gifs/pLLOAZIaNtodi

 

Kobieta Kula Śnieżna
Szybko się nakręca. Zaczyna się od drobnostki, a potem nie gadacie przez miesiąc. Fochem strzela zawodowo.

https://giphy.com/gifs/anne-hathaway-jake-gyllenhaal-love-and-other-drugs-VS6pU8pHybpZK

 

Zła Matka
Mogła lepiej, szybciej. Chciałaby dać dzieciom więcej. Znowu była zmęczona, znowu nakrzyczała. Znowu tylko parówki i chleb z masłem, zamiast zdrowej jarzynowej. Chodzący wyrzut sumienia. Znasz ją?

Mothers Day Mom GIF by filmeditor - Find & Share on GIPHY

 

Helikopter
Podciera dziecku tyłek, zanim jeszcze zdąży zrobić kupę. Jej zasób słów zaczyna i kończy się na ,,uważaj”.

Mothers Day Mom GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kobieta Celebrująca
Normalna, fajna babka. Zawsze znajdzie powód, by komuś pogratulować. Widzi sukcesy. Życzy wszystkiego, co najlepsze. Trzyma kciuki. Dobrze jest mieć ją w pobliżu.

Mothers Day Cheers GIF by Big Little Lies - Find & Share on GIPHY

 

A Ty jakim typem kobiety jesteś?