Wystąpienia TEDx, które musi zobaczyć każda kobieta

Wystąpienia TEDx

Każda kobieta powinna mieć skrzynkę z narzędziami, klej na gorąco i taśmę papierową. Powinna wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonaną. Ile ma pieniędzy na własnym koncie i kiedy wypłata. I kogo słuchać, by wyjść na tym dobrze. I które wystąpienia TEDx obejrzeć, by się zmotywować do lepszego życia.

Ostatnio przerzuciłam się na odbiór audio. Słucham podcastów, vlogów (pamiętam, jak słuchałam w pracy odcinków 10 minut spokoju, bo Dżasta ma taki kojący głos…) , audiobooków. To pozwala mi robić dwie rzeczy na raz. Ale dziś nie to jest najważniejsze. Dziś chodzi o to, by faktycznie się wsłuchać i wziąć dla siebie tyle, ile się da.

Z całego dobrodziejstwa inwentarza TEDx wybrałam takie wystąpienia, które powinna zobaczyć i wysłuchać każda kobieta. Chciałabym, byście zobaczyły każdy z tym odcinków, może nie na raz, ale zobaczcie wszystkie i napiszcie w komentarzach, które nagranie jest w tym zestawieniu najważniejsze i dlaczego. Zgoda?

PS Wersję językową wybieracie klikając w chmurkę w prawym dolnym rogu.

Sheryl Sandberg

 

Shonda Rhimes

 

Halla Tómasdóttir

 

Tapiwe Chiwewe

 

Luvvie Ajayi

 

Cleo Wade

 

Eduardo Briceño

 

Adam Galinsky

 

Judson Brewer

 

Reshma Saujani

 

Mary Roach

 

Julian Treasure

 

Cameron Russell

 

Który temat prosto z TEDx jest dla Was najbardziej istotny?

 

5 komentarzy

  1. Chyba najbliższy mojemu sercu jest temat “rok mówienia ‘tak’ na wszystko”. Mam z tym ogromny problem. Kiedy myślę o tym jak wyglądałoby moje życie teraz gdybym trochę częściej kiwała twierdząco głową, to…. Ale nie lubię skupiać się nad tym co było i na co nie mam już wpływu. Po prostu nad sobą pracuję i zmieniam co mogę 🙂 To też ważna umiejętność 🙂

  2. Wczoraj miałam kryzys. Zmęczona niewyspana, niezrozumiana, niedoceniona… I dziś między karmieniem, praniem a przewijaniem włączyłam jeden z filmów. To jest to! Zmiana myślenia i już po kryzysie😄 dzięki już nie mogę się doczekać kiedy obejrzę kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *