Dzień dobry!

Dziś mam dla Was dużo muzyki, wygląda na to, że nie robię nic innego, tylko słucham. A tak serio, mam nadzieję, że będziecie mieć fajny tydzień. Do wiosny coraz bliżej, choć dostałam cynk, że za 3 tygodnie ma być zima stulecia, na którą osobiście się nie zgadzam. Zgody mojej brak. Choć podobno ,,Zima lubi dzieci”, to ja jej nie.

Wczoraj napisałam o tym, że moim postanowieniem noworocznym jest przeżywanie, nawet, jak mam być biedna. I te moje inspiracje są takim małym tego elementem. Może kogoś ucieszą, zainspirują, zaciekawią, wkurzą. 😀

 1. W nowym roku wpadłam na kilka utworów/wykonawców, którzy weszli mi w krwiobieg. Jednym z nich jest Otsochodzi. Równość, rytm, schemat – nie wiem, jak to nazwać – pomagają mi się skoncentrować. A, nawiązując do tego punktu, nie wiem jak, ale Radio Asfalt mnie znalazło z rymami. I bardzo, bardzo mi sie podoba! Przestałam już rozwijać moją listę na Spotify – rymy albo i nie – odkąd słucham tego radia.
 2. Elsie Larson, którą na bank znacie z bloga Beautiful Mess, adoptowała ze swoim mężem dziewczynkę z Chin. Nazwali ją Nova Winter. Śledzę ich historię od dawna, ale to ten filmik zachwycił mnie najbardziej.
 3. Trzeba mieć jaja, żeby zareagować na zło! Ciekawe, co byście zrobili, gdyby u sąsiadów coś się działo – awantura z biciem, krzyki, demolowanie. Telefon na policję czy tylko zerknięcie, czy na klatce nic się nie dzieje?
 4. Nie wiem czemu zawsze, jak mi się coś podoba, to nie mogę tego znaleźć. Tak samo jest z tą zieloną sukienką z H&M. Nigdzie jej nie ma! A mnie trafia szlag.
 5. Uwielbiam Dodę. Serio, pojechałabym z nią na bezludną wyspę. Na końcu YouTube znalazlam materiał, w którym komentuje swoje stare stylizacje. Mega! 🙂
 6. Nie wysłuchałam ani jednej piosenki Yuuki, ale nie mogłam oderwać od niej wzroku. Na przykład ten teledysk jest super. Nie jest to do końca ,,moja stylistyka”, ale jakoś mnie intryguje ta artystka.
 7. Tinder opublikował fajną reklamę. 🙂 No, powiedzmy, że o to w tym Tinderze chodzi haha.
 8. Zbladłam, gdy zobaczyłam przypadkiem zdjęcie z góry kopalni diamentów w Mirnym w Rosji. Wygląda jak z Archiwum X. Gdy zaczęłam o tym czytać, okazało się, że to nie jest jedyne takie miejsce. Kopalnia Bingham Canyon Mine w Utah jest od niej większa, a na trzecim miejscu jest inna rosyjska kopalnia Trubka Udacznaja. Zobaczcie ten materiał – ja nie wiedziałam, że takie miejsca są na świecie!
 9. Mój klimat. Uwielbiam zdjęcia wnętrz, a jak jeszcze są wyjęte prosto z mojej głowy, to już w ogóle luksus!
 10. Lata 80-te to magia – plastikowa i tandetna, ale magia. A w tym wszystkim Anna Jurksztowicz i jej płyta ,,Dziękuję, nie tańczę”. Uwielbiam za teksty – mistrz. Moja ulubiona to ,,Hey, man!
 11. Bonus 🙂 Muszę Wam wrzucić piosenkę z 1995 roku olsztyńskiego zespołu Big Day. Uwielbiam ją, znam na pamięć. ,,Mój znak”.  Niesamowite, jaki ponad 20 lat temu był klimat – pamiętam te koncerty w olsztyńskich parkach! Trochę za tym tęsknię, choć nie ma to jak beka do ,,Ev’ry night” Mandaryny. 😀