Na dobry początek tygodnia mam dla Was garść informacji, linków i spraw, na które warto, moim zdaniem, zwrócić uwagę.

Dzień dobry!

  1. Zacznijmy delikatnie. Potem będą poważniejsze tematy. Covery Steviego Wondera, przy których brak talentów wokalnych nie stanowi problemu. Wiem, sprawdziłam.
  2. Informacja dla rodziców z Warszawy, którzy przechodzą przez rozwód, a chcą wesprzeć siebie i swoje dzieci w tym procesie. ,,Bliskie Miejsce” organizuje warsztaty: ,,Rozwód: jak wspierać siebie i dzieci?”, które odbędą się 18 maja na Klonowej w Warszawie. W trakcie warsztatu spróbujecie odpowiedzieć na pytania: Jak zaopiekować się sobą? Jak wspierać dzieci w sytuacji zmiany? Jak rozmawiać o rozwodzie? Jak odpowiadać na trudne pytania? Polecam Wam bardzo te warsztaty, zapisujecie się już teraz! Link do zapisów TUTAJ.
  3. Jako fanka #lesswaste i osoba próbująca ograniczyć produkowanie śmieci, zostawiam Wam tu fajne zdjęcie. Myślę, że z ludźmi trzeba rozmawiać i sprawiać, by dbanie o środowisko będzie przyjemniejsze, bez eco-terroru, bez wyrzutów sumienia, bez napięcia i stresu.
  4. Niedawno udzieliłam wywiadu o ,,mother-life balance’‘. O co chodzi?  ,,Ja doskonale wiem, że jak nie mam czasu dla siebie, to jestem wkurzona. Bo chcę się z nią jak najszybciej pobawić, odhaczyć i mieć z głowy. Odkładanie siebie na później jest bez sensu, bo i tak nie spędzasz wartościowego czasu z dzieckiem. Zawsze jest pranie, prasowanie, etc. Nie mam czasu dla siebie to chociaż coś ugotuje. Ja muszę mieć czas dla siebie. Bo wtedy mogę olać to pranie i sprzątanie, bo czuję się supermatką, która wie, jakie ma priorytety. A jak tego czasu nie mam, to odhaczam kolejne rzeczy z niekończącej się listy. I dziecko jest wtedy na samym końcu, bo zabawa nie jest priorytetem.”. Przeczytaj resztę. 🙂
  5. Uważasz, że jesteś złą matką? Obejrzyj sobie to.
  6. Chcę żyć tak, jak ta kobieta. Chcę być nią.
  7. Uwaga! Polecam Wam bardzo, bardzo serdecznie stand up Karoliny Piechoty – ,,Mać!”.  Mała zapowiedź: Jej najmocniejszą stroną, obok talentu scenicznego, są jej sutki. „Sutki, które wytrzymały karmienie, wytrzymają wszystko. Sutki karmiącej są jak John McCain. Gdyby banda Wietnamczyków wzięła je na przesłuchanie, te nie pisnęłyby ani słówka, zaśmiały się i splunęły im w twarz mlekiem”.
  8. Wierzę, że widzieliście już ,,Tylko nie mówi nikomu” Siekielskiego. Ja też. Jestem poruszona i zbieram myśli. Napisałam o tym wpis. PRZECZYTAJ.
  9. Na hasło ,,tekstualna” 15% rabatu na wykład Joanny Chmury ,,Rozwód:  o wstydzie i odwadze”.  Wykład odbędzie się w Gdańsku 21 maja, serdecznie Was zapraszam, ja też tam się wybieram!
  10. Dziś o 21:00 na tekstualnym facebooku spotkamy się na live o życiu less waste, a dokładniej o wyzwaniach za tym idącymi. Zostawiam Was z tą grafiką i widzimy się wieczorem na Fejsie!

 

Dobrego dnia! 🙂