Droga Dziewczyno z Internetu, mam dla Ciebie życzenia świąteczne

Dziś nie robię już nic. Nogi weszły mi w tyłek przy setnym pierogu robionym ,,tymi ręcami”. Leżę pod kocem, słucham Radia Kolor i myślę o tym, co chciałabym Wam napisać. Jakie życzenia świąteczne Tobie złożyć?

Mam problem z życzeniami. Gdy mam stanąć przed kimś, podzielić się opłatkiem i powiedzieć coś od serca, zazwyczaj kończy się na: zdrowia, szczęścia… Może tym razem lepiej mi wyjdzie.

Droga Dziewczyno z Internetu, tekstualna Czytelniczko, koleżanko z Grupy. Oto życzenia świąteczne, dla Ciebie. 

Pełnych Świąt Ci życzę, żeby nikogo i niczego Ci nie brakowało. Świąt pełnych ludzi, opowieści ,,a pamiętasz, jak wtedy…”, zapachów i rytuałów. Misek pełnych mandarynek i pomarańczy, Kevinów w tv i towarzystwa, by to wszystko zjeść i to wszystko obejrzeć. Żebyś się nawzruszała za wszystkie czasy, szczęśliwa, że tak naprawdę nie musisz już niczego szukać, bo wszystko masz. Mam nadzieję, że masz tę chwilę dla siebie, by zjeść czwarty kawał ciasta (w święta nie tuczy!) czytając książkę, na którą ostatnio nie miałaś czasu. Życzę Ci zgranej rodziny, żeby już teraz było Ci dobrze, no, w najgorszym wypadku najpóźniej za rok! Życzę Ci domu pełnego gości, wielu albumów ze zdjęciami do oglądania i kogoś, kto Ci zrobi rumianek, gdy przesadzisz z makowcem. Żebyś w prezencie dostała zrozumienie, żeby ktoś Ci wybaczył, śmiał się z Tobą do łez, zabrał na milczący spacer, podał rękę, pogłaskał, zrobił warkocze, przytulił, powiedział, że jest i będzie dobrze. Życzę Ci oczu błyszczących ze wzruszenia i emocji. Mocy, którą daje magia Świąt, nawet wtedy, gdy nie ma śniegu, a za oknem leje, jakby to była Wielkanoc. Ale tej atmosfery nie da się pomylić, prawda? Życzę Ci zdrowia, byś mogła zmierzyć się z każdym wyzwaniem. I miłości, dużo miłości. Już będziesz wiedziała, co z nią zrobić.

Ciepłych, pachnących, nastrojowych i zabawnych Świąt Bożego Narodzenia. Pachnącej choinki, góry pomarańczy, chleba, herbaty i drożdżowych rogalików z kakao. Ludzi, z którymi można milczeć, a i tak jest fajnie. Ciepłego koca i ciepłego domu. Tego życzę Ci w te Święta. Niech te życzenia świąteczne się spełnią.

Ściskam!

M.

 

zdjęcie: Jakubowski foto 

8 komentarzy

  1. Dziekuje za wspaniale zyczenia, az mi oczy sie spocily… 🙂 I Tobie Moniko samego Dobra, w kazdej dziedzinie zycia. I dla Inulki tez 🙂

  2. Dziękuję 🙂 miłości potrzebuje miłości… I Tobie życzę ogroma miłości, bliskości i wspaniałych ludzi wokół. Aby każdy dzień skrywal chwilę za którą będziesz wdzięczna losowi. A uśmiech niech nie znika z Twojej twarzy, serce wypełnia radość i miłość. Buziaki 🙂 Wesołych Świąt

  3. Blogiego lenistwa,swietego spokoju,pysznosci,zero wyrzutow sumienia,milosci w kalejdoskopie wszystkich swiatecznych chwil.Kolejnego roku z powerem,przytupem jak na Wojowniczke przystalo.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *