Matka, oddaj fartucha!

W mojej rodzinie jest tak – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Broni się swoich, bez względu na wszystko. Między sobą można się spierać, ale gdy trzeba ,,bić się” ze światem – wszyscy stoją za sobą murem.

No to pewna mama się popisała. Jak można doprowadzić własne dziecko do łez na oczach milionów? Nie wyobrażam sobie, by czyjś trud, starania skwitować w ten sposób.
Jedną z ról mamy jest dopingowanie dziecka, dodawanie skrzydeł. Ale też bezwarunkowa miłość, bezwarunkowe wsparcie. A tutaj coś nie zagrało, wyszło tak niefajnie, jak tylko mogło wyjść.
Jak moim zdaniem powinna zareagować matka? Powinna pogładzić po plecach, powiedzieć, że było pyszne, że w tak krótkim czasie to wyczyn tego dokonać. Powinna się dopytywać, czy córka była najgorsza? No chyba nie bardzo, prawda? Jak mówi Jolanta Kwaśniewska – jak nie wiesz, jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie. Mamie zabrakło taktu. Narobiła wstydu i sobie, i córce. Choć dla córki to nie tylko wstyd, ale pewnie rozczarowanie, kompromitacja. 
Matka, oddaj fartucha!

38 komentarzy

 1. Widziałam to wczoraj. To jest żywa masakra. Takie odrzucenie od osoby, która Cię urodziła.. nawet pomijając fakt, że pokazali to w telewizji, pozostając przy samym fakcie usłyszenia od matki takich słów. Dno.

 2. matka uczestniczki to jeden wielki chodzący kompleks – najgorsze jest to, że swoje frustracje przelewa na córkę;/ oglądając ten odcinek miałam łzy w oczach i w środku,,,

 3. Ja oglądam MasterChefa namiętnie, więc i ta akcję widziałam. Przykre, bardzo bardzo przykre, choć moja mama też pewno byłaby do tego zdolna… 🙁
  I w ogóle to uważam, że TVN powinien też mieć więcej taktu i tego nie pokazywać w tv, no ale liczy się sensacja :/

 4. nawet nie wiem co powiedzieć, jak skomentować….
  jak można tak brutalnie komuś…przepraszam-swojemu dziecku!!!! opciąć skrzydła… o_O
  Żal, ból… smutek 🙁 bo jeśli własna mama w ciebie nie wierzy, nie jesteś "wystarczająco dobra" to jak możesz uwierzyć sam w siebie, że coś możesz-potrafisz… 🙁 bardzo bolesne i przykre 🙁

 5. No ! Ja też matę w myślach przeklnęłam !
  Od razu widać, że brakuje tam takiej "ciepłej" miłości, przytualnia, wspierania !
  Podstawą za to jest tekst – MUSISZ BYĆ NAJLEPSZA !
  Pewnie miedzy innymi dlatego dziewczyna kochając gotowanie, robi doktorat z chemii [bodajze!?] …

 6. jak nic wyprzedziłaś mnie z tematem, ale pewnie pościdło i tak napiszę. obejrzałam wczoraj – włączam na tvnpleyer, żeby się kulinarnie odchamić, zobaczyć jakie cuda ludzie robią. żeby było śmieszniej – ta dziewucha to moja faworytka – analityczna, ale rozkochana, pracowita, wytrwała, widać, że ambitna jak cholera – teraz się zastanawiam czy ta ambicja nie przez mamę – już wcześniej powiedziała, że chce "udowodnić", że to dla niej ważne… na miłość boską! dorosła dziewucha udowadnia wielkość swojej pasji…

  matka – oddaj fartucha!

 7. to fakt glupio wyszlo:(ale mysle ze to stres przed kamerami ta matka pewnie nie to chciala powiedziec ale fakt faktem cala polska o tym mowi na szczescie dziewczyna nie wyleciala z programu a mogla:)

 8. Stres przed kamerami? Nie chciała tego powiedzieć? Zrozumiałabym jakby walnęła jedną gafę, ale ona raz dowaliła córce, a później jeszcze dopytywała się dowalając drugi raz.

  Porażka! Nie wyobrażam sobie nawet jak okropnie poczuła się ta Dziewczyna 🙁

 9. oglądałam i nie wierzyłam własnym oczą i uszą, że można tak kogoś dobić, to jak kopać leżącego…. a jeszcze bardziej boli fakt. że te słowa płyneły z ust matki – rodzica, na których opinii zawsze nam zależy, nawet gdy te więzi nie są szczególnie mocne i wyjątkowe..

 10. Ja jednak myślę, że troszkę przesadzacie. Owszem, matka powinna DODAĆ skrzydeł, wiary w siebie i otuchy, taka jest jej rola.
  Sądzę jednak, że dużo osób ma rodziców podobnych temperamentem do tej babki. Uczucia schowane głęboko w kieszeniach, zero optymizmu i brak reakcji na sukces. Czasami coś się w życiu dzieje, czasami oni już tacy są.
  Nie ładnie to wszystko wyglądało, ale wyobraźcie sobie teraz gdyby ta dziewczyna nie zareagowała na te słowa matki. Nie byłoby zapewne sprawy. Kobieta jest po prostu szczera, aż do bólu bo na wizji. Pewnie, że lepiej by nam się wszystkim zrobiło, gdyby rzeczywiście powiedziała "córeczko, dla mnie twoje ciastko jest najlepsze na świecie", ale po prostu jej to nie wyszło i tyle… troszkę smutne.

  1. Fakt, jest szczera i ta swoja szczerością dala pokaz, ze jest po prostu zla. Niedowartościowana, egoistyczna, zimna i zla. I nie ma tu za grosz przesady. Kto tego nie widzi- dzieci mieć nie powinien.

 11. po co ta telewizja pokazywała moment kiedy ta matka dopytuje sie czy faktycznie jest najgorsza?chyba o to im chodzilo co teraz sie dzieje jak to wszyscy komentuja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *