konkurs HP – wyniki!

Kreatywny hand made to tak naprawde zabawy z dzieckiem, podczas których można wykorzystać wszystko, co znajdzie się pod ręką, ale głównie własne pomysły i fantazję. Już wcześniej wspominałam, że z Siostrą zawsze, od małego, pomagałyśmy lepić pierogi i to była najfajniejsza zabawa. Nasze pierogi były bez farszu, za to miały przeróżne kształty… tak czy siak Tata zawsze je zjadał z apetytem (no cóż, z cebulą smakuje wszystko!).  Nasza Mama do tej pory ma uszyte przez nas kotki-maskotki i kotki ze skarpetek. Nie wiem, co z tymi kotami.. :)Było tego znacznie więcej… i może właśnie dlatego moja Siostra, jako E for Event, robi takie świetne ślubne dekoracje?

Konkurs był nie tyle trudny dla Was, co dla mnie i zespołu HP. Bo jak ocenić kreatywność zabaw, gdy każda aktywność coś wnosi do życia dziecka i rozwija je? W każdym razie po mejlowych negocjacjach, wybraliśmy zwycięska odpowiedź:

Hej. My też dołączamy!
Mój synuś przyzwycził się do tego, że mama w tak zwanym międzyczasie zawsze robi COŚ!
Podchodzi i pyta “Ćio obiś?” a ostatnio już sobie sam odpowiada “Mamo lobiś ćoś?” i dodaje “oba, laźem plose” a to “plose” jest najmilszym, najsłodszym i najbardziej cwanym “plośe” na świecie. Więc mój synek Antoś (26 miesięcy) już od dawna robi ze mną “ćoś” i ma wtedy mnóstwo zabawy. Robiliśmy już razem mnóstwo prezętów na dzień X. Były więc najpierw po wielokroć odbijane pofarbowane (bo malowanie farbami to wg. Anteczka “falbowanie”)rączki i nóżki (śmiechu przy tym kupa, bo pędzelek łaskocze)potem wycinanie (nie zawsze jeszcze wspólne) naklejeni już obowiązkowo z udziałem młodego i tak powstał motyl, kwiat, renifer, słonko-gigant. Robiliśmy “ćoś” z doświadczeń wodnych, zabarwialiśmy wodę na różne kolory (*barwniki do jaj) a potem moczyliśmy w niej: groch, różne kasze, ryż, kamyki (osobiście nazbierane nad rzeką), kwiatki (tu dłuższy czas oczekiwania na efekty i codzienne podglądanie zmian), makarony a potem z tych kolorowych cudeńków powstawało wiele ciekawych prac plastyczno-technicznych.
Bardzo lubimy, mieszać, przelewać, wyrabiać różne masy (najczęściej solna ale i pisakowa i papierowa była) robimy z nich figórki, albo wycinamy foremkami do ciastem, albo koraliki do nawlekania, malujemy, oklejamy (tu pomocne niezmiernie są ozdobne dziurkacze). Uwielbiamy a szczególnie nasza młodsza część się paprać i brudzić do nieprzytomnego np ziemią, przesadzamy, siejemy, podlewamy. Gotowe masy plastyczne też są super, jak czasu mało na zrobienie własnych, u nas niezastąpienie króluje wtedy piankolona nazywana w skrucie “guma”. A co to daje mojemu synkowi, oprócz frajdy i mile spędzonego czasu z mamuśką:
rozwijamy motorykę dużą i małą
rozbudzamy zaciekawienie światem,
ćwiczymy cierpliwość i wprowadzamy zasady,
ukazujemy kreatywne formy spędzania czasu,
wzbudzamy radość tworzenia i dzielenia się z najbliższymi,
pokazujemy że nie tylko drogie sklepowe zabawki są fajne, że coś co zrobimy sami
też świetnie służy zabawie,
rozwijamy mowę nieustannie prowadząc dialog podczas pracy,
uczymy planowania i kolejności wykonywania czynności,
i wiele, wiele pozytywnych oddziaływań które zwykłej mamuśce się w głkowie nie
mieszczą a są olbrzymią stymulacją ogólnego rozwoju malucha.
Pozdrawiam Antoś i Justyna 🙂

Ja też pozdrawiam Antosia i Justynę i zaraz skontaktuję się mejlowo. No cóż… życzę kreatywnych zabawowych dni i gratuluję nagrody, która, mam nadzieję, pomoże w codziennych zabawach.
Antosiu i Justyno – do Was trafi ekonomiczne urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3515
e-All-in-One + zestaw tuszy, czyli zestaw o wartości około 400zł. 
Gratuluję!!! 🙂

2 komentarze

  1. Łał…nie wróć…wielkie łał. Tyle było fantastycznych odpowiedzi a wy doceniliście moją, taką zwykłą. Drukarka -super…da nam wiele nowych możliwości zabawy (bo matka raczej z rysowaniem niestety na bakier i już niedługo Tośkowi nie wystarczą te moje pożal się Boże "krowy") ale po za nagrodą, to tak strasznie miło jest zostać docenionym za coś wydawałoby się oczywistego…za bycie najlepszą jaką się potrafi mamą…wzruszyłam się! Wielkie DZIĘKUJĘ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *