Kto by nie chciał mieć własnego biznesu? W Internecie bycie #girlboss wygląda tak prosto, wystarczy dobry pomysł, kilka zdjęć, profil na Instagramie i garść hasztagów. Dobrze jednak wiemy, że to nieprawda. 

 

Bycie swoją własną szefową to wielki przywilej, ale jednocześnie podwójny stres, oczekiwania, szerszy zakres obowiązków oraz wydłużający się czas pracy. Przyjemność i satysfakcja z realizowania swojego projektu życia często potrafią być przyćmione przez lęk o przyszłość i presję sukcesu. 

 

Czujesz się czasem bezradna, próbując złapać kontakt ze swoimi klientami?

Zdarza Ci się kopiować pomysły i teksty od innych marek, bo nie wiesz, jak tworzy się komunikację marketingową?

Wątpisz w siebie i swój produkt, bo nie umiesz go zaprezentować, tak jak powinnaś?

 

 

Poczekaj, spokojnie. 

 

Chcemy Ci dziś przekazać 8 naprawdę ważnych rzeczy:

 

 • Nie musisz umieć wszystkiego

Gdy chcesz być panią swojego sukcesu, może Ci się wydawać, że musisz znać się na wszystkim, że wraz z założeniem firmy musisz znać się na mediach społecznościowych, rachunkowości, robieniu zdjęć, planowaniu, musisz umieć pisać sprzedażowe nagłówki, dobierać hasztagi i przewidywać trendy.  Nie musisz znać się na wszystkim, ale jako kobieta biznesu musisz zebrać takie narzędzia, które Cię wesprą i pomogą osiągnąć cel. 

Pamiętaj, że nie musisz umieć wszystkiego, by z sukcesem prowadzić własny biznes. Sztuką jest szukać podpowiedzi, wskazówek, gotowców, dzięki którym wątpliwości i strach przekujesz na działanie i próbowanie. Wiemy, że możesz czuć niepewność, dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie pakiet narzędzi, dzięki któremu będziesz wiedziała, na co zwrócić uwagę, co i kiedy opublikować, by stworzyć i wypuścić kampanię marketingową. 

 

 • Możesz mieć wątpliwości i gorsze samopoczucie

Choć ciężko to przyznać, na nasz biznes wpływają takie same emocje, jak i na nas. Niskie poczucie własnej wartości, nagminne porównywanie się do konkurencji, brak śmiałości, niedocenianie swoich talentów to bolączki prawie każdej kobiety biznesu. To, jak się czujemy, wpływa na kondycję naszego brandu, ponieważ im mniej mamy do siebie zaufania, tym więcej popełniamy błędów, im mniej wierzymy w nasze możliwości, tym trudniej idzie nam sprzedaż naszych produktów czy usług. 

Chcemy Ci przekazać, że masz prawo mieć wątpliwości, masz prawo być w gorszej formie, bo to normalne. Jednak robisz sobie przysługę, jeśli uda Ci się szybko złapać genezę gorszego samopoczucia i zaopiekujesz się sobą. 

Ważne, byś pamiętała, że Twój biznes nie powinien odczuć Twojej złej formy. Życie osobiste to życie osobiste, biznes to biznes. Jeśli z wyprzedzeniem przygotujesz wszystkie wpisy marketingowe, jeśli z góry zaplanujesz komunikację, w chwili gorszego samopoczucia zwyczajnie zrobisz kopiuj-wklej i zrealizujesz plan. Przygotuj strategię na komunikację na dwa miesiące do przodu, zaopiekuj marketing i uwolnij czas potrzebny do pielęgnowania swojego biznesu. 

 

 • Możesz popełniać błędy

Jest takie zdanie, którym często się kierujemy: nie myli się ten, kto nic nie robi.

Błędy, a co za tym idzie także i porażki, są wpisane w działanie, w rozwój. W końcu najlepiej podobno wychodzi nam uczenie się na własnych błędach. Zamiast próbować o nich zapomnieć, rozpisz to, co poszło nie tak i spróbuj następnym razem uniknąć potknięć. Poszukaj podpowiedzi i narzędzi, dzięki którym zapełnisz braki, które do tej pory były Twoją piętą achillesową. Idealny będzie dla Ciebie E-Business Planner 2023, dzięki któremu skoncentrujesz się na realnych wartościach i zasobach swojej firmy, zamiast rozpraszać uwagę, porównując się do innych. 

Jeśli czujesz, że marketing nie jest Twoją mocną stroną, skorzystaj z naszego kalendarza marketingowego i gotowych treści, które ułatwią Ci zadanie. 

 

 • Możesz się bać

Jesteśmy istotami pełnymi emocji, czujnie patrzymy na to, co się dzieje na świecie, na własnej skórze odczuwamy zmiany gospodarcze. 

Pandemia, wojna w Ukrainie, inflacja to wydarzenia, których albo jesteśmy uczestnikami, albo świadkami. Dochodzące do nas niejasne prognozy na przyszłość potrafią wzbudzić strach, potrafią obudzić niepewność i lęk przed przyszłością, co często paraliżuje, nie pozwala się rozwijać. 

Duszenie w sobie strachu i wątpliwości w obawie przed spowolnieniem rozwoju swojej firmy to zła droga, gdyż te emocje prędzej czy później do Ciebie wrócą, możliwe, że ze zdwojoną siłą. Zamiast negować, spróbuj zrozumieć, a jak zrozumiesz, sięgnij po narzędzia, dzięki którym szybciej opracujesz plan na każdą okoliczność i poczujesz, że jesteś w grze. 

Proponujemy Ci skorzystać z pakietu narzędzi, dzięki którym zaplanujesz swój biznes i zapanujesz nad firmowym marketingiem. To nie jest trudne, to tylko wymaga strategicznych działań i regularnych treści.  

 

 • Możesz prosić o pomoc

Gdyby zakładały firmy osoby, które wiedzą naprawdę dużo o biznesie, średnia wieku „młodych” przedsiębiorców przekraczałaby wiek emerytalny. To, że potrzebujesz pomocy, to fakt, nie wada. 

Delegowanie zadań to jedna z form samopomocy, gdy sama prowadzisz biznes i albo czegoś nie wiesz, albo masz za dużo obowiązków, które Cię przytłaczają. Kupowanie gotowych rozwiązań to również nie jest pójście na łatwiznę, to sprytne wyjście ze stresującej sytuacji, dzięki któremu zaoszczędzisz nie tylko mnóstwo nerwów, ale przede wszystkim czasu, a sama dobrze wiesz, że czas do pieniądz

Zaoszczędzisz bardzo dużo czasu, korzystając ze zbioru gotowych nagłówków marketingowych oraz szablonów wpisów. To jest aż tak proste! 

 

 • Czyjś sukces nie neguje Twojego sukcesu

To, że ktoś odniósł sukces w Twojej branży, nie znaczy, że Tobie się to nie uda. To, że ktoś zarabia duże pieniądze, robiąc to, co Ty chcesz robić, nie znaczy, że tych pieniędzy dla Ciebie zabraknie. To, że ktoś już teraz może pochwalić się świetnymi wynikami, nie znaczy, że Twoje wyniki nie są godne zauważenia. 

Sukces innej kobiety to inspiracja, a nie powód do pielęgnowania kompleksów. Ucz się od najlepszych, dawaj z siebie wszystko, korzystaj z rozwiązań, które masz w zasięgu ręki, wprowadzaj innowacje i nie trać wiary w siebie. Powodzenia! 

 

 • Gdy jesteś zmęczona, wtedy szybciej zaczynasz porównywać się do innych

Porównywanie się do innych jest jednym z największych hamulców w biznesie, który blokuje nas przed naszym własnym potencjałem. Każda z nas co jakiś czas wpada w pułapkę negatywnego myślenia, natomiast jeśli przyjrzysz się swojej biznesowej drodze, zauważysz, że najczęściej docierają do Ciebie niewspierające myśli, gdy jesteś przemęczona, gdy Twoje osobiste potrzeby nie są zaspokojone. 

Dbaj o siebie, pamiętaj o odpoczynku, jedz zdrowo i regularnie, słuchaj sygnałów płynących z ciała, a rzadziej zauważysz potrzebę porównywania się do innych. 

A gdy mimo uważności na swoje potrzeby przyjdzie czas zwątpienia, sięgnij po Kalendarz Marketingowy oraz e-booki z gotowymi treściami marketingowymi. Korzystając z przygotowanych przez nas narzędzi, w komunikacji nie będzie wyczuwalny żaden smutny ton.  

 

 • Szukaj rozwiązań, nie wymówek 

Nie mam czasu! 

I tak mi się nie uda! 

Nie mam pieniędzy…

Inni mają łatwiej!

Wymówki pozwalają nam poczuć się lepiej w trudnej dla nas sytuacji, jednocześnie zabierają nas sprawczość i zatrzymują w bezradności. 

Nie masz czasu? Sięgnij po gotowe rozwiązania. 

Nie wierzysz w swoje umiejętności? Zaufaj wiedzy ekspertów.

Nie masz pieniędzy? Działaj, by zarobić!

Inni mają łatwiej? Ty też ułatw sobie pracę, inwestując w narzędzia, dzięki którym szybko stworzysz plan oraz treść komunikacji ze swoimi klientami. 

 

Nic nie musisz, wszystko możesz. 

Trzymamy za Ciebie kciuki!

PS 30 stycznia 2023 premierę miały narzędzia, dzięki którym zaplanujesz działania marketingowe i poczujesz swoją sprawczość.

 1. 100 szablonów wpisów, dzięki którym przygotujesz zestawy postów szybko i skutecznie.

 2. 200 gotowych nagłówków sprzedażowych, dzięki którym szybko stworzysz plan komunikacji ze swoimi odbiorcami, na przykład na blogu i w newsletterze.

 3. Kalendarz marketingowy, dzięki któremu zaplanujesz swoje działania sezonowo, z uważnością na każdą ważną dla klientów datę.

 4. E-Business Planner 2023, który za rękę poprowadzi Cię jak dobrze i skutecznie zaplanować biznesowo rok 2023.