3 nowe rzeczy #14

Są rzeczy, o których nie myślisz, jak się na przykład zgubią. Były, nie ma, trudno, who cares? Ao ale jaki sens w posiadaniu takich rzeczy? Kilka lat temu odpowiedziałabym, że głęboki, teraz – żaden.

Lubię rzeczy, które mi coś dają. I głównie chodzi o wrażenia, doświadczenia, myśli.

Dr Irena Eris Spa Resort MAURITIUS Tropikalny Olejek do ciała

Ale on pachnie… Były kiedyś takie perfumy, których nawet moja siostra używała. Cukierkowe lato, ,,escada”, słońce, plaża. Dawno nie miałam na swojej półce tak pięknie pachnącego kosmetyku. Nie wiem, co mam z nim zrobić, bo żal mi smarować nim całego ciała, najchętniej smarowałabym tylko twarz, żeby ten zapach czuć jak najlepiej. Ale on nie jest do twarzy… 😀

Wstyd. Iga Zakrzewska-Morawek

Nie wiem czasem, jak podać Wam mocną, ważną, mądra treść w lekkiej formie. Takiej do zjedzenia, żeby człowiek nie czuł się przytłoczony. Iga to wie.

,,Wstyd” to książka o tej drugie stronie podwórka, o ludziach za ścianą, o tym, czego raczymy nie zauważać, choć wiemy, że TO jest. TO, czyli samotność. TO, czyli smutna kobiecość, bieda, niezrozumienie, porzucenie, ucieczka, potrzeba miłości, starość.

Ta książka jest nieco niewygodna. A raczej te historie. Bo jeszcze trzeba będzie przed sobą przyznać, że ma się całkiem dobre życie. Komfortowe w swoim spokoju, bogate, niezachwiane. Bezpieczne.

Lubię we ,,Wstydzie” puenty takie, jakie mają dzieci. Trafne i surowe w prostocie.

Wstyd nie kupić ,,Wstydu”. Bardzo Wam polecam. Przeczytajcie koniecznie.

Bless Coffee Roasted

Dostałam w prezencie wór kawy. Piłam ją ja, moja rodzina, zaniosłam do pracy. I zostało mi akurat na ostatni kubek. Nie dam Wam, zostawię dla siebie. Bo cholera, dobre to jest.

W dodatku z mojego podwórka. Olsztyńska to palarnia i kawiarnia. Wpadajcie do Olsztyna na Dąbrowszczaków (sorry, ale nigdy nie nazwę tej ulicy Erwina Kruka. Mieszkałam na niej 16 lat i taka z niej Erwina Kruka, jak z koziej dupy polędwica. Ale cóż, zmiana się dokonała. Kawiarnia mieści się na Erwina Kruka 2 w Olsztynie. Ta prawda boli, ale przynajmniej kawa dobra haha)

4 komentarze

 1. Dzień dobry w tę piękną niedzielę : )
  Zaintrygowałaś mnie tym olejkiem. Szukałam jego składu w Sieci, niestety bezskutecznie. W wolnej chwili uchylisz rąbka tajemnicy? : )
  Ostatnio kilka razy nacięłam się na kosmetyki ą i ę i teraz dokładnie czytam składy. Reklamowe wow już do mnie nie przemawia…

  Dobrego dnia!

 2. Dobre wieści!
  Ulica pozostanie póki co przy dawnej nazwie,
  bo obecna została nadana przed upływem 5 lat od śmierci p. E. Kruka.
  A zatem niezgodnie z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *