10 nowych inspiracji #90

Cześć! 🙂 Kawa w dłoń i poniedziałek robić! 🙂 Jestem co tydzień zdziwona, jak szybko mi weekend minął, szyt szyt i już po. Jestem tym rozczarowana, ale przecież płakać nie będę, prawda?
To co? Dobrego dnia wszystkim? 🙂 

 1. Jeszcze tego nie widziałam, bo trochę się boje konsekwencji. Wiecie – że nie będę miała już żadnej wymówki, że mną wstrząśnie, spowoduje wyrzuty sumienia… ,,Zion” na Netflixie. Film dokumentalny o zapaśniku, który nie ma nóg…
 2. Ej, zobaczcie koniecznie! Filip (Fat White – CoffeeBar) i raper Vienio wybrali się w podróż po europejskich miastach. Zobaczcie teaser. 🙂 Mi już jest zabawnie . 🙂
 3. Oj, Inuli przerwa ,,wakacyjna” trochę mi dała popalić. Wiecie, co mam na myśli? Przerwa w przedszkolu to kłopot dla rodzica – co zrobić, jak to nie czas na wspólne wakacje, a dużo pracy czeka? Na profilu ,,Rodzic w mieści” jest zapowiedź kampanii oraz bezpłatnej bazy wiedzy dla każdego rodzica, dotycząca praw rodziców żłobkowiczów i przedszkolaków.
 4. Mary Komasa i The Dumplings – ,,Jestem Kobietą”. I jak wszyscy się podniecają Brodką i jej ,,Wszystko, czego dziś chcę”, ja wolę ,,Jestem Kobietą”. Mega!
 5. Boże, Boże, Boże! Byłam fanką Żulczyka, zanim to jeszcze stało się modne. Uwielbiam ,,Zrób mi jakąś krzywdę” – to jest moja książka życia, a ,,Wzgórze Psów” jadłam łyżkami. Natomiast teraz czekam na serial na podstawie ,,Ślepnąc od świateł”. Zobaczcie zapowiedź, jest taka smaczna!
 6. To jest też dobre! Tata robi komiksy inspirując się obrazkami swojego syna. Nie wiem, jak Was, ale mnie to wzrusza.
 7. Jak mi się podobają te buty! Normalnie, czy chlapa, czy breja, czy deszcz, w nich człowiek bezpieczny jak z olłejsami buhahaha 😀 Buty w teren, na biwak i gdy w piwnicy woda stoi. Piękne!
 8. Czy ja Wam już pisałam o tym, jak ważne jest, by mieć swoje pieniądze?
 9. Womens day everyday? Dzień Równości Kobiet był wczoraj, czyli ,,Women’s Equality Day ” – obchodzony w USA. Podoba mi się ta idea, to święto, ten dzień. Zróbmy sobie taki same!
 10. Co sądzisz o szwedzkich kobietach?

PS Dołącz do mnie na Instagramie!!! <3

7 komentarzy

 1. Dzień dobry!
  Och, Szwecja! Mój piękny Kraj Marzeń.
  Mijasz Szwedkę na ulicy i bije z Niej taka, hmmm… pewność siebie?
  No i boska Lisbeth z Millennium! <3

  Ha en bra dag!

 2. Atykuł o Szwedkach jest bardzo stronniczy.

  Czy to dobrze że kobiety zdradzają w serialach? To ma być chluba i przykład feministki?
  Czy to dobrze że mąż szwed nie pomógł kobiecie nosić? Nie zależnie od płci miło pomóc. Nie zależnie od płci miło postawić kolacje, otworzyć drzwi, kubić kwiaty. Jak możnaby sie o coś takiego obrazić?

  Kobiety na siłe próbując udowodnić swoją “równość” odbierają sobie prawo do normalnych ludzkich psychicznych i fizycznych słabości.

  Ja nie lubie nosić ciezkich rzeczy i majsterkować mój chłopak to uwielbiam, mam w imie feminizmu robić to sama? To jest oznaka prawdziwej siły i pewności siebie i pewności tego że jestem wartościowa taka jaka jestem z tym zestawem umiejtności które posiadam (i rozszerzam zgodnie z zainteresowaniami)?

  Dla mnie to oznaka sztucznego udowadniania swojej wartości. Nie tedy droga. Kobiety są tak samo wartościowe jak meżczyźni musimy to przyjąć za fakt a nie udawadniać wnosząc lodówki na 10 pietra gdy obok jest winda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *